Apple iTunes programı ile hem iPhone hem iPad hem de iPod Touch'unuzun yazılım güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca iTunes ile cihazınızın toplam ne kadar depolama alanı olduğunu, ne kadar boş depolama alanınızın kaldığını, hangi dosya türünün ne kadar alan kapladığını vb. bilgileri de bulabilirsiniz. iTunes ile geri yükleme işlemi de yedekleme ve geri yükleme işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Yedekleme ve geri yükleme işlemi hakkında bilgi almak için Tıklayın.

iTunes ile Yazılım Güncelleme

 1. iTunes programını çalıştırın.
 2. Cihazınızı lightning ya da usb-c kablo ile bilgisayara bağlayın.
 3. Resimde gördüğünüz yere tıklayın.
   itunes iphone yedekleme 1
 4. Güncellemeleri denetle butonuna basın.
  itunes yazilim guncelleme 2
 5. Eğer hemen güncellemek istiyorsanız indir ve güncelle, daha sonra güncellemek istiyorsanız indir seçeneğini seçebilirsiniz.
 6. İndir işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak güncelleme işlemi başlayacaktır. 
 7. Güncelleme işlemi başladığında telefonunuz kapanacak ve açılacaktır. Yükleme işlemi tamamlandığında iTunes'da  güncelleme işlemi tamamlandığına dair uyarı verecek ve telefonunuz yeniden başlayacaktır. Yeniden başladıktan sonra tekrar Apple simgesi gelecek ve cihazda yükleme işlemi tamamlanacaktır.
 8. Cihazınız açıldıktan sonra ekran parolanızı girerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Güncelleme işleminiz tamamlanmıştır.

*Bu işlemlerden sonra apple kimliğinizi ve şifresini  girmeniz istenebilir.