iTunes Yedekleme

Servis işlemleri sırasında cihazının sıfırlanacağı için servise vermeden önce cihazınızı yedeklemeniz gerekmektedir. Yedekleme işleminin en kolay ve güvenli yolu iTunes ile yedeklemektir. Telefonunuzu iTunes ile yedeklediğinizde telefonunuzun tüm verileri yedekler. Hiçbir veriniz kaybolmaz. Rehber, fotoğraflar,ayarlar, uygulamalar yani o an telefonunuzdaki herşey yedeklenmiş olur.

  1. iTunes yazılımını bilgisayarınıza indirip kurun.
  2. Lightning ve ya usb-c kablonuz ile cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Bağladığınızda ve ekran kilidinizi açtığınızda bu cihaza güven güvenme seçeceği çıkarsa güven diyerek devam edebilirsiniz.
  3. Cihazınızı bağlayıp iTunes programını çalıştırdıktan sonra okla gösterilen yere tıklayın.itunes iphone yedekleme 1
  4. Yine okla gösterilen yere tıklayarak yedekle seçeneğini seçin.itunes iphone yedekleme 2
  5. Eğer şifreli olarak yedeklerseniz geri yükleme esnasında girdiğiniz şifreyi isteyecektir. Şifreyi unutursanız geri yükleme yapamazsınız. Yedeklemeleri şifrele ya da şifreleme seçeneklerinden birini seçerek yedeklemeyi başlatabilirsiniz.(Eğer şifrelemeden yedeklerseniz parolaları, sağlık ve homekit verileriniz yedeklemez.)itunes yedekleme sifreleme
  6. Yedekleme işlemi başladığı zaman üst barda yedekleniyor olarak gösterecektir. Yedekleme tamamlandığında yedekleniyor yazısı kaybolacaktır.

iTunes Yedeği Geri yükleme

Yedeklemedeki 2 ve 3. Adımları tektar uygulayın.

Yedekle seçeneği yerine okla gösterilen yedekten geri yükle seçeneğini seçin. Bu işlemi yapabilmek için iPhone bul özelliğinin kapalı olması gerekmektedir.itunes geri yuklemeiPhone'umu Bul özelliğini nasıl kapacağınızı bilmiyorsanız Buraya Tıkla ilgili adımları takip ederek iPhone'umu Bulu kapatabilirsiniz.

Yedekleme işlemini tamamladıktan sonra cihazınız servis için hazırdır. Servis Adreslerimiz'den servisimize ulaşabilirsiniz. Cihazlarınızı ücretsiz kargo ile de servisimize gönderebilirsiniz. Ücretsiz Kargo Bilgi sayfasında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.