iPhone ve iPad Sıfırlama

iPhone ya da iPad'inizdeki tüm verileri silmek istediğinizde ya da yazılımsal sorun olduğunda başvurabileceğiniz işlem sıfırlama, fabrika ayarlarına dönmektedir. Cihaz içerisinden Ayarlar>Genel>Sıfırla menüsünde ulaşacağınız 6 farklı sıfırlama yöntemi vardır.

iphone ipad sifirlama 1iphone ipad sifirlama 2iphone ipad sifirlama 3iphone ipad sifirlama 4

  1. Tüm Ayarları Sıfırla:Bu sıfırlama yöntemini kullandığınızda verileriniz kaybolmaz. Sadece cihaz ile ilgili yaptığınız tüm ayarlar sıfırlanır.
  2. Tüm İçerik ve Ayarları Sıfırla: Bu yöntemle sıfırlama yaptığınızda ise cihazdaki tüm fotoğraflar, rehber, mesajlar, uygulamalar, notlar yani tüm kişisel verileriniz ve ayarlar silinir, fabrika ayarlarına dönmüş olur telefonunuz. iPhone ya da iPad'inizi servise vermeden önce de verilerinizin kaybolmasını istemiyorsanız yedeklemeniz ve sıfırlamanız gerekmektedir. Nasıl sıfırlanacağını bilmiyorsanız bilgi almak için Tıklayın.
  3. Ağ Ayarlarını Sıfırla:Sadece ağ ayarlarını sıfırlar. Varsa vpn profileri, kayıtlı wi-fi şifreleri ve mobil ağ için özel ayarlarınız varsa tümü sıfırlanır. Kişisel veri ve fotoğraflarınızda kayıp yaşamazsınız. Ağ bağlantıları ya da AppStore, icloud gibi Apple servislerine bağlanamadığınızda bu yöntemi kullanabilirsiniz.
  4. Klavye Sözlüğünü Sıfırla: Klavyede önerilen kelimeleri ve metin değiştirme ayarlarınızı sıfırlar.
  5. Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla: Ana ekrandaki uygulamaların yerleşimini fabrika ayarlarına döndürür. Verilerinizde kaybolma olmaz.
  6. Konum ve Gizliliği Sıfırla: Uygulamalarda konum ve gizlilik için verdiğiniz izinleri fabrika ayarlarına sıfırlar. Bu sıfırlama işlemini yaptığınzda konum ve gizliliğinize erişecek uygulamaları açtığınızda tekrar onay isteyecektir.

Telefonunuzda sorun yaşıyorsanız ve sıfırlama ile sorunlarınız çözülmediyse servisimize uğrayabilirsiniz. Servisimizde detaylı test ve kontroller yapılır. Servis Adreslerimiz İçin Tıklayın.