iPhone Batarya/Pil Sorunları

Bataryalar belirli bir kullanım ömrü olan parçalardır. Bu kullanım ömrü sizin kullanımınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bataryanızdaki sorunlar şarjınızın az gitmesine, telefonunuzun kendi kendine kapanıp açılmasına, soğukta kapanmasına, telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olabilir. Eğer siz de bataryam az gidiyor, %10’da %20’de telefonum kapanıyor, soğukta kapanıyor,  telefonum aşırı ısınıyor, şarjımda ani düşüşler oluyor gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız servisimize uğrayabilirsiniz. Cihazınız ortalama 15 dakika içerisinde test edilip bataryanızda sorun olup olmadığı kontrol edilir.

Eğer cihazınızın garantisi varsa ve test sonucunda cihazınızın bataryasında sorun görülürse garanti kapsamında ücretsiz onarım yapılmaktadır. Cihazınızın garantisi yok ve bataryanızda sorun var ise Batarya Ücretleri adresinden ve ya 0312 229 37 30 numarasından çağrı merkezimize ulaşarak batarya değişim fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Batarya değişim işlemi ortalama 1 saat sürmektedir.

*Bazı durumlarda cihazınız onarım için Apple Onarım Merkezine gönderilmesi gerekebilir.

Batarya Değişimi Yapılamayacak Durumlar

  • Sıvı teması varsa
  • Yetkisiz müdahale yapıldıysa
  • Telefonunuzda kullanıcı kaynaklı bir hasar varsa. Örneğin ekran çatlaksa, cihazınız eğik yada arka kamera camı çatlaksa

Batarya değişim işlemi yapılamamaktadır.

Neden Orijinal Batarya Kullanmalıyım ?

Servisimizde kullanılan bataryalar apple tarafından sağlanan orijinal apple bataryalarıdır ve yapılan işlemlerin tamamı garantilidir. Özel servislerde yaptıracağınız batarya değişimlerinde kullanılan parçalar 3. Partidir ve herhangi bir garantisi yoktur. Üstelik bataryada şişme, cihazın tamamen açılmaması durumlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Yetkisiz müdahale tespit edilen cihazlara daha sonra yetkili servislerde ücretli dahi herhangi bir işlem yapılamamaktadır.